Puchar Tymbarku

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – relacja

W sobotę 9 kwietnia drużyna UKS Tempa Nienaszów rocznik 2004 brała udział w Finale Wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zespół pokazał się z dobrej strony mimo fatalnego losowania grupy. W turnieju brało udział 24 zespoły podzielone na 6 grup. Do fazy pucharowej awansowali zwycięzcy grup i dwie najlepsze drużyny z miejsca drugiego. W naszej grupie spotkaliśmy się z Beniaminkiem Krosno, SMS Resovia Rzeszów i UKS Stubno. W pierwszym meczu wysoko przegrywamy z Beniaminkiem Krosno. Do drugiego meczu chłopcy wychodzą w bojowych nastrojach co przekłada się na dobrą grę oraz remis z Resovią Rzeszów 1-1. W ostatnim meczu już przeważamy nad przeciwnikiem i spokojnie wygrywamy 4-1. Z dorobkiem 4 punktów zajmujemy 3 miejsce w grupie i 13 w całym województwie. Turniej wygrywają Piłkarskie Nadzieje z Mielca a 2 i 3 miejsce nasi grupowi przeciwnicy Resovia i Beniaminek. W przypadku lepszego losowania mielibyśmy szanse na najlepszą ósemkę. Należy podkreślić, że graliśmy bez rezerwowych bo choroby wyeliminowały aż 4 zawodników. Mimo to możemy uznać ten turniej do udanych. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe medale i paczkę upominków, dla półfinalistów były także puchary. Razem z nami w Stalowej Woli były również dziewczyny z SP Łężyny. Im także nie dopisało szczęście gdyż w grupie miały drużynę z Horyńca zwycięscę całego turnieju i tak jak i my nie wyszły z grupy. Dziękujemy wójtowi oraz radnym gminy Nowy Żmigród, którzy wynajęli autobus na wyjazd do Stalowej Woli.