UKS TEMPO Nienaszów jest klubem partnerskim Beniaminka Krosno

W dzisiejszej piłce nożnej, można zauważyć, że najlepsze kluby na świecie, osiągają swoje sukcesy sportowe dzięki bardzo dobrze rozwiniętemu systemowi szkolenia dzieci i młodzieży. To właśnie rozpoczęcie szkolenia sportowego w najmłodszym okresie przygody z piłką jest warunkiem do pełnego i optymalnego rozwoju potencjalnych możliwości zawodnika.

Idąc w tym kierunku, postanowiliśmy założyć Szkółkę Piłkarską UKS "TEMPO" Nienaszów, której nadrzędnym celem jest praca z najmłodszymi adeptami piłki nożnej pod kątem zdrowego i aktywnego trybu życia.

Zapraszamy wszystkich chętnych z roczników 2004-2010 nie tylko z Nienaszowa, ale i z całej gminy oraz miejscowości ościennych!

Młodym, początkującym zawodnikom oferujemy:

• profesjonalne treningi pod okiem trenerów
  • udział w turniejach, a w przyszłości w meczach ligowych
  • przyjazną atmosferę
  • możliwość wyjazdów na obozy sportowe
  • naukę odpowiedzialności, współpracy z innymi, zasad fair play

Drodzy rodzice!

Dla wielu dzieci najlepszą rozrywką w obecnych czasach jest oglądanie telewizji i gry komputerowe. Wielogodzinne siedzenie bez ruchu przed monitorem nie służy zdrowiu i rozwojowi malucha.

Zdrowe i sprawne fizycznie dziecko łatwiej się uczy, jest pogodniejsze i weselsze. Aktywność fizyczna to sposób na rozładowanie nadmiaru energii.

Jeśli dziecko zobaczy ile radości sprawia mu ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, na pewno szybko się przekona do takiego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dzieci w wieku 6-10 lat w zabawach grupowych, grach zespołowych zaczynają stykać się z rywalizacją sportową, presją rówieśników. Uczą się, jak radzić sobie z tymi zachowaniami. Ćwiczą wytrwałość, systematyczność i dążenie do perfekcji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom chcemy zaproponować państwu zajęcia, które miałyby na celu ogólny rozwój dzieci wraz z elementami piłki nożnej. Trener zawsze stara się u swoich podopiecznych propagować sportowy tryb życia, kształtować ogólną sprawność fizyczną dzieci w celu ich prawidłowego rozwoju.