Rocznik 2009 zagrał w grupie złotej

W sobotę 20 maja rocznik 2009 rozpoczął zmagania w turnieju Talents Trophy w Bardejovie. Był to dwudniowy, bardzo mocno obsadzony turniej dla roczników 2007, 2008, 2009 i 2010. W turnieju tym w każdej kategorii wiekowej wystartowało 15 drużyn z Węgier, Ukrainy, Polski i Słowacji. Nasz zespół w grupie mierzył się z drużynami: CFT Partizan Bardejov, FA Benecol Kosice. CFT Humenne i MFK Vranov n./Toplou. Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem turnieju. Już po kilku minutach przegrywaliśmy 0-3. Zaskoczyło nas przede wszystkim bardzo luźne podejście do przepisów gry. Nie było wyznaczonego pola karnego - bramkarz mógł łapać piłkę gdzie tylko chciał. Sędziowie wogóle nie odgwizdywali żadnej ręki, auty były wykonywane dowolnym sposobem - przeważnie zawodnik prowadził piłkę prosto do bramki. W czterech rozegranych przez nas meczach w sobotę sędzia tylko raz odgwizdał faul. Niektóre mecze odbyły się bez sędziego - dzieci same sobie sędziowały. Po początkowym falstarcie to my strzeliliśmy cztery bramki a gospodarze wyrównali w końcówce i mecz zakończył się remisem 4-4. Pozostałe spotkanie przebiegały już pod nasze dyktando i po trzech wysokich zwycięstwach 10-0, 8-0, 9-2 zapewniliśmy sobie awans do grupy złotej. W pierwszy dniu turnieju strzeliliśmy 31 bramek i każdy z naszych zawodników nawet bramkarz strzelił co najmniej jedną bramkę. W niedzielę graliśmy w grupie złotej o zwycięstwo w turnieju. Do rozegrania mieliśmy cztery mecze. Najpierw spotkaliśmy się ponownie z Bardejovem. Po bardzo wyrównanym meczu i straconej bramce w zamieszaniu podbramkowym przegrywamy 1-2. Następnie gramy mecz z CFT Academy Slovakia, Ten mecz był również bardzo wyrównany i zakończył się naszą jednobramkową porażką 3-4. Trzeci mecz z MFK Tatran Liptovsky Mikulas to typowy mecz walki w którym przeciwnicy nie oszczędzali naszych zawodników kopiąc ich w twarz czy w brzuch. Mimo wielu świetnych sytuacji w końcówce meczu na wywalczenie trzech punktów mecz zakończył się remisem 2-2. Ostatni mecz turnieju gramy z FS Zinedine Uzhorod (UA). Zmęczeni i poobijani chłopcy nie mogli przeciwstawić się mocnemu przeciwnikowi i ten mecz zakończył się  naszą przegraną 2-4. Zakończyliśmy rozgrywki w turnieju na czwartym miejscu. Grupa złota była bardzo wyrównana. Tu każdy mógłby być zwycięscą. U nas zawodziła skuteczność w sytuacjach podbramkowych. Gdybyśmy wykorzystali co 3 szansę na zdobycie gola pewnie byśmy wygrali ten turniej. W turnieju wystąpili: Palcar Filip, Leśniak Szymon, Sajdak Hubert, Sudyka Adrian, Żrebiec Konrad, Wrona Bartosz oraz gościnnie z UKS 6 Jasło Szyndak Jakub i Swiątek Karol. Dziękujemy rodzicom za transport i doping oraz zapraszamy na następne turnieje.