IV miejsce rocznika 2010 w Nowym Zmigrodzie

25 marca w nowej sali sportowej w Nowym Żmigrodzie odbył się turniej rocznika 2010 O Puchar Wójta " Pożegnanie Zimy". W turnieju tym wystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpiły Stal Rzeszów, Termalica Bruk Bet Nieciecza, Orzełki Brzozów i UKS Tempo Nienaszów. W grupie B mierzyły się zespoły Stali Mielec, Beniaminka Krosno, MOSiR Dukla i GAP Frysztak. Młodzi piłkarze z gminy Nowy Żmigród rozpoczęli udział w turnieju od dwóch zwycięstw. Najpierw pokonaliśmy Orzełki Brzozów 2-0 a następnie Termalicę Bruk Bet Nieciecza 3-2. W ostatnim meczu grupowym musieliśmy uznać wyższość faworyzowanej ekipy Stali Rzeszów 1-5. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i obok Stali Rzeszów awansowaliśmy do najlepszej czwórki turnieju. Z grupy B do półfinałów awansowały drużyny Beniaminka Krosno i Stali Mielec. Po rozgrywkach grupowych dalsza część turnieju odbywała się systemem pucharowym. W półfinale spotkaliśmy się z Beniaminkiem Krosno. Na tablicy wyników do połowy spotkania pomimo wielu okazji z obydwu stron widniał wynik bezbramkowy. Póżniej zmęczenia dało się we znaki naszym zawodnikom i zaczęliśmy popełniać błedy w obronie. Przeciwnicy strzelają nam kolejno trzy bramki i to oni zagrają w finale. Nam pozostał mecz o 3 miejsce ze Stalą Mielec. Mecz o 3 miejsce wyglądał identycnie jak półfinał i zakończy się wynikiem 3-0 dla Mielca. Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Beniaminek Krosno

2. Stal Rzeszów

3. Stal Mielec

4. UKS Tempo Nienaszów

5. Mosir Dukla

6. Termalica Bruk Bet Nieciecza

7. GAP Frysztak

8. Orzełki Brzozów

Nagrody indywidualne otrzymali:

król strzelców  -  Daniel Szczurek MOSiR Dukla

najlepszy bramkarz - Patryk Smuga Stal Rzeszów

najlepszy zawodnik turnieju  -  Filip Szwerc Beniaminek Krosno

Organizatorami turnieju byli Gmina Nowy Żmigród, Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno i UKS Tempo Nienaszów. W turnieju wystąpili: Ziomek Szymon, Szwast Grzegorz, Spyrka Igor, Bilski Jakub(3), Mroczka Witold, Rogowski Szymon, Roman Piotr, Gryziec Gracjan. Trener Adrian Musiał. Gościnnie w naszej drużynie zagrał Szymon Świątek zawodnik UKS 6 Jasło. Dziękujemy Szymonowi za pomoc i strzelenie trzech bramek.

Gdybym miał opisać jednym słowem wyniki i przede wszystkim grę naszego zespołu powiedziałbym  R E W E L A C J A !!!!!. Dla mnie wszyscy nasi zawodnicy są bohaterami. Był to pierwszy turniej tego rocznika a widzieliśmy składne akcje, grę podaniami i ładne bramki. Ci chłopcy nawet nie trenowali jeszcze na całej sali. Po trzech tygodniach treningów wygrywamy z drużyną ekstraklasowego klubu Bruk Bet Termalica Nieciecza i zajmujemy 4 miejsce w turnieju. Toczymy w miarę wyrównane mecze z Beniaminkiem czy Stalą Mielec. Pytałem zawodników i trenerów jak długo już trenują. W odpowiedzi słyszałem że 2, 3 lata. Nikt nawet nie chciał wierzyć, że my dopiero zaczynamy. Jest potencjał w tym roczniku. Mamy w naszej gminie zdolną młodzież. Trzeba tylko systematyczności a efekty same przyjdą. Zapraszamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych do rozpoczęcia piłkarskiej przygody z UKS "Tempo" Nienaszów. Trenujemy dzieci urodzone w roku 2013 i starsze, również dziewczynki.

NIE  MUSISZ  BYĆ  WIELKI  ABY  ZACZĄĆ,  ALE  MUSISZ  ZACZĄĆ  ABY  BYĆ  WIELKIM