Zosia i Kinga Mistrzyniami Polski.

Jaj już wcześniej informowaliśmy nasze dwie zawodniczki Zosia Kiełtyka i Kinga Marszał zostały wypożyczone na turniej o Puchar Tymbarka do naszego klubu partnerskiego Beniaminka Krosno. Wraz z tym klubem dziewczyny najpierw zdobyły mistrzostwo województwa podkarpackiego a w dniach od 30 kwietnia do 2 maja jako reprezentantki województwa podkarpackiego brały udział w finałach ogólnopolskich w Warszawie. W spotkaniach grupowych Beniaminek Krosno zwyciężył 15-0 z Turbo Bobasami (dolnośląskie) i 10-1 z UKS Olimpia Szczecin (zachodniopomorskie) oraz przegrał po zaciętym i wyrównanym meczu z KKS Katowice (śląskie) 1-2. Dziewczyny zajęły drugie miejsce w grupie i zakwalifikowały się do rundy pucharowej.

W ćwierćfinale Beniaminek pokonuje UKS Tęcza Bydgoszcz 8-1 a w półfinale UKS Varsovia Warszawa 4-0.

W wielkim finale który rozgrywany był na stadionie narodowym 2 maja dziewczynki spotkały się ponownie z drużyną KKS Katowice z którą przegrały mecz grupowy oraz finał rok wcześniej.

W finale dziewczyny z Beniaminka szybko strzelają bramkę na 1-0 i taki wynik utrzymuję się prawie do końca meczu. Na 5 sekund przed zakończeniem przeciwniczki z rzutu wolnego doprowadzają do wyrównania i o mistrzostwie musiały decydować rzuty karne. W tym elemencie gry Beniaminek nie zawiódł i po przestrzelonym karnym przeciwniczek i paradzie bramkarki dziewczynki wygrywają rzuty karne 2-0 i zostają Mistrzyniami Polski w kategorii U-10.

Kinga Klimczak "Najlepszą Zawodniczką U-10

Julia Gałuszka "Królową Strzelczyń" U-10

Mistrzynie: Olga Płaza, Kinga Klimczak, Amelia Fiuk, Julia Gałuszka, Zofia Kiełtyka, Karolina Rak, Kinga Marszał, Maria Juszczyk, Anna Wnuk, Katarzyna Hacz.

Gratulacje dla dziewczynek za niezapomniane emocje! Solidna praca na treningach procentuje. Marzenia się spełniają. Jak widać będąc mieszkańcem tak małych miejscowości jak Nienaszów czy Siedliska Żmigrodzkie można zagrać na stadionie narodowym i zostać Mistrzem Polski  !!!!!!!!!!