MASTER CUP 2017 - rocznik 2007 i 2009

W Nienaszowie 25 czerwca odbył się międzynarodowy turniej piłkarski pod patronatem

Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia.

Na stadionie w Nienaszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w rocznikach 2007 i 2009. Na czterech boiskach rywalizowały ze sobą 24 drużyny z Polski i ze Słowacji - po 12 drużyn w każdej kategorii wiekowej.

W roczniku 2007 wystąpily -  Beniaminek Krosno, UKS 6 Jasło, Glinik Gorlice, UKS TEMPO, Przełom Besko, Kolejarz Zagórz, KF Svidnik, LUKS Skrzyszów, Orzełek Bażanówka, Olympik 2014 Zręcin, Zamczysko Odrzykoń i Beskidzka Akademia Piłkarska. UKS Tempo Nienaszów grało w grupie z Zamczyskiem Odrzykoń, FK Svidnik i UKS 6 Jasło.

W roczniku 2009 wystąpili  -  Beniaminek Krosno, UKS 6 Jasło, Glinik Gorlice, UKS TEMPO zieloni, UKS TEMPO niebiescy, Przełom Besko, Kolejarz Zagórz, KF Svidnik, Tatran Liptowsky Mikulaś, MOSiR Dukla, Zamczysko Odrzykoń i Beskidzka Akademia Piłkarska. UKS Tempo Nienaszów w tym roczniku reprezentowały dwie drużyny.  Zieloni grali w grupie z Kolejarzem Zagórz, Beskidzką AP i Glinikiem Gorlice a niebiescy z MOSiR Dukla, FK Svidnik i Beniaminkiem Krosno.

Po rozgrywkach grupowych nastąpił podział na grupy siłowe: złotą, srebrną i brązową.

W roczniku 2007 do grupy złotej zakwalifikowały się drużyny: LUKS Skrzyszów, Beniaminek Krosno, FK Svidnik i Orzełek Bażanówka.

Grupę srebrną utworzyły zespoły: Przełomek Besko, Glinik Gorlice, UKS 6 Jasło i UKS Tempo Nienaszów

W grupie brązowej walczyły: Kolejarz Zagórz, Beskidzka Akademia Piłkarska, Zamczysko Odrzykoń i Olympik 2014 Zręcin

W roczniku 2009 do grupy złotej zakwalifikowały się drużyny: Beniaminek Krosno, UKS 6 Jasło, UKS Tempo Nienaszów i Tatran Liptovsky Mikulaś.

Grupę srebrną utworzyły zespoły: FK Svidnik, Zamczysko Odrzykoń, Glinik Gorlice, MOSiR Dukla.

W grupie brązowej walczyły: Beskidzka AP. UKS Tempo Nienaszów, Kolejarz Zagórz, Przełomek Besko.

Po rozegraniu meczy systemem każdy z każdym we wszystkich grupach odbyło się wręczenie nagród. Medale otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju. Każda drużyna otrzymała puchary i dyplomy. Statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika uzyskali także najlepsi zawodnicy z każdego zespołu. Wręczono również nagrody dla trenerów. Hotel Wichrowe Wzgórze ufundował darmowy weckend dla dwóch osób w swoim hotelu. Nagrody te otrzymali trenerzy zwycięskich zespołów oraz w drodze losowania trenerka Przełomku Besko. Nagrody wręczali: Grzegorz Pers - Radny Powiatu Jasielskiego, Piotr Suski - Przewodniczący Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie i Zdzisław Brocławik - Dyrektor Zespołu Szkół w Nienaszowie. Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

Rocznik 2007

10. Beskidzka AP - najlepszy zawodnik Jakub Matuszyk

11. UKS Tempo Nienaszów - niebiescy - najlepszy zawodnik Kacper Najba

12. Kolejarz Zagórz - najlepszy zawodnik Gabriel Rajchel

Turniej nie odbył by się bez wydatnej pomocy rodziców dzieci z rocznika 2007 i 2009, którzy przygotowali szwecki stół, gdzie każdy mógł wypić herbatę i kawę i zjeść  pyszne ciasta. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zoorganizowania tak dużego przedsięmwzięcia. Dziękujemy sponsoram :

Starosta Jasielski  -  Adam Pawluś,

Wójt Gminy Nowy Żmigród  -  Grzegorz Bara,

Radny Sejmiku woj. Podkarpackiego  -  Wojciech Zając,

Hotel i Restauracja Wichrowe Wzgórze,

Bank Spółdzielczy w Rymanowie oddział w Nowym Żmigrodzie,

Stacja Kontroli Pojazdów AUTO-MOTO Stachurski,

Wulkan Serwis - Nowy Żmigród ul. Dukielska,

Zakład Usługowo Handlowy Zdzisław Skwara,

P.P-U-H Stanisław Cichoń,

oraz inne firmy i osoby prywatne, którzy prosili o anonimowość.

Zapraszamy na następny turniej z cyklu MASTER CUP dla rocznika 2006 i 2008, który odbędzie się 16 września 2017r.