Zwycięstwo rocznika 2009 w Nowy Żmigród Cup

W niedzielę 18 marca odbył się drugi turniej z cyklu Nowy Żmigród Cup. Tym razem do rywalizacji przystąpił rocznik 2009. W turnieju wystąpiło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie spotkaliśmy się kolejno z Global Soccer Academy Jasło, Beniaminkiem Krosno i AP Jasło. Wszystkie mecze rozstrzygamy na naszą korzyść wygrywając kolejno 5-0, 1-0 i 2-0. Drugie miejsce w grupie zajmuje AP Jasło i obok nas dostaje się do półfinału. W drugiej grupie rywalizacja była bardziej wyrównana gdyż przed ostatnią rundą rozgrywek każda drużyna mogła zagrać w półfinale. Ostatecznie w półfinale zagrały drużyny UKS 6 Jasło i MOSiR Dukla a o miejsca 5-8 walczyły Podhalanin Biecz i Czarnovia Czarna. W pierwszym półfinale spotykamy się z drużyną MOSiR Dukla. Pewne prowadzenie 2-0 uśpiło nieco czujność trenera, który puścił w bój rezerwowy skład. Przeciwnicy najpierw strzelają nam jedną a pod koniec meczu drugą bramkę i o awansie do finału musiały decydować rzuty karne. W tym elemencie gry okazaliśmy się lepsi od przeciwników. Na szczególne słowa pochwały zasłużył nasz bramkarz Filip Palcar, który pomimo bolesnej kontuzji stanął w bramce i obronił dwa rzuty karne. W drugim półfinale UKS 6 Jasło pewnie pokonuje AP Jasło 3-0. W finale spotykamy się z UKS 6 Jasło. Był to mecz pełen walki w którym żadna drużyna nie popełniła błędu w obronie i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. W rzutach karnych po znakomitych interwencjach naszego bramkarza wygrywamy 1-0 i to nasza drużyna odtańczyła taniec zwycięstwa. Turniej był bardzo wyrównany - o wynikach aż 4 meczy musiały decydować rzuty karne. W turnieju wystąpili: Palcar Filip, Leśniak Szymon, Wrona Bartosz, Sudyka Adrian, Żrebiec Konrad, Kiełtyka Zosia, Marszał Kinga, Dziadosz Filip i Gierlasiński Wiktor. Trener Wojciech Kiełtyka. Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom ponieważ każdy z nich dał z siebie wszystko co potrafi i miał wkład w końcowy sukces.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Organizator wybrał najlepszą piątkę turnieju tzw. Dream Team. W jej składzie znaleźli się:

bramkarz - Palcar Filip UKS Tempo Nienaszów

obrońcy - Zabadała Karol AP Jasło