Wyjazd na mecz Polska - Włochy

UKS "TEMPO" NIENASZÓW NA MECZU REPREZENTACJI POLSKI U 21 POLSKA - WŁOCHY

W czwartek 23 marca nasza szkółka piłkarska była na meczu reprezentacji Polski do lat 21 z rówieśnikami z Włoch, który odbył się na Stadionie Cracovi Kraków. Mecze kontrolne reprezentacji Polski do lat 21 z Włochami i Czechami to ostatni sprawdzian podopiecznych Marcina Dorny przed turniejem finałowym UEFA EURO U21 Polska 2017.

Czwartkowe spotkanie z Italią było przedostatnim testem Biało-Czerwonych przed Mistrzostwami Europy U-21. Pierwszy raz od blisko dwóch lat w kadrze U-21 zagrał Bartosz Kapustka. Włosi natomiast wystąpili bez kilku podstawowych zawodników, a Luigi Di Biagio otwarcie przyznał, że mecz z Polską to szansa dla dublerów i w czerwcu jego drużyna zagra w zupełnie innym składzie. W domyśle: mocniejszym. Mimo to Włosi udzielili Biało-Czerwonym surowej lekcji. Polacy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę tylko w pierwszym kwadransie spotkania. Goście przewyższali ich w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i wynik 1:2 to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać ekipę Marcina Dorny. Zespół Marcina Dorny wyrównał przed przerwą po pięknej akcji, jednak tego dnia w najlepszej formie nie był Jakub Wrąbel. Bramkarz polskiej ekipy mógł lepiej zachować się przy obu straconych golach. Jedynym Polakiem, który nie odstawał od Włochów, był Kapustka, ale w drugiej połowie także i on zgasł. W drugiej połowie Włosi pokazali większą jakość i lepiej utrzymywali się przy piłce. Ważnym momentem była bramka na 2:1, którą Włosi zdobyli tuż po zmianie stron, choć po jej stracie mieliśmy jeszcze wiele minut, więc nie można mówić, że ta bramka przesądziła o wyniku.

Mecz dopingowało ponad czterdziestu adeptów naszej szkółki wraz ze swoimi rodzicami. Nasi zawodnicy ubrani w barwy biało-czerwone dzielnie dopingowali swoim idolom mimo, że mecz nie układał się po naszej myśli.. Pomimo złego wyniku naszej reprezentacji, to my cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo. Po spotkaniu wszyscy głośno wywoływali Bartosza Kapustkę aby zrobił sobie zdjęcia z nami oraz rozdał autografy, Niestety byliśmy zbyt daleko od wyjścia. Następnym razem możemy dopłacić za droższe bilety w lepszym sektorze. Naszej reprezentacji życzymy jak najlepszego wyniku następnego spotkania, Do Nienaszowa wróciliśmy około 2 w nocy. Koszty zakupu biletów i autobusu pokrył w całości Urząd Gminy Nowy Żmigród. DZIĘKUJEMY.