zamknij reklamę

Turniej klas II w Nienaszowie

Turniej klas II w Nienaszowie

W dniu 29 listopada w Nienaszowie na sali gimnastycznej odbył się turniej klas II szkól podstawowych organizowany przez Zespól Szkół w Nienaszowie. Na zawody zgłosiło się 8 drużyn z naszej gminy oraz z okolicznych gmin. Do Nienaszowa przyjechały reprezentacje szkół podstawowych w Osieku Jasielskim, Krempnej, Makowisk, Kątów, Łężyn, Nienaszowie oraz dwie drużyny z Nowego Żmigrodu. Na turniej przyjechało również dużo rodziców. Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Obyło się bez kartek i kar minutowych a fauli było bardzo niewiele. Większość uczestników to koledzy z boiska ponieważ trenują w UKS "TEMPO" Nienaszów. Byli również chłopcy trenujący w UKS 6 Jasło i AP Jasło. Turniej stał na wysokim jak na tę kategorie wiekową poziomie i dostarczył zawodnikom i kibicom wielu pozytywnych emocji. Rozgrywki rozpoczęły się od meczy w dwóch grupach. Każda z drużyn rozegrała po trzy mecze.  Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej wyglądała tak:

GRUPA A                                                             GRUPA B

1. Nowy Żmigród II 3,3,3                                1. Łężyny 3,3,3

2. Nienaszów 3,0,3                                          2. Nowy Żmigród I 0,3,3

3. Krempna 0,3,0                                             3. Makowiska 0,3,0

4. Osiek Jasielski 0,0,0                                     4. Kąty 0,0,0

Szkoły z najlepszym dorobkiem punktowym rozegrały 2 mecze półfinałowe, a reszta drużyn mecze o miejsca 7 i 5. W pierwszym meczu półfinałowym spotkał się Nowy Żmigród II i Nowy Żmigród I, a w drugim Łężyny i Nienaszów. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3-2, a drugi 5-3. Siódme miejsce zdobyła szkoła z Osieka Jasielskiego, która wygrała swój mecz 3-0. O piąte miejsce walczyły szkoły z Krempnej i Makowisk. Mecz zakończył się zwycięstwem Krempnej 3-2. Mecz o 3 miejsce rozegrał się między Nienaszowem, a Nowym Żmigrodem I. Mecz zakończył się wygraną Nienaszowa wynikiem 4-2. W finale spotkała się szkoły Łężyn i Nowego Żmigrodu II. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Łężyn, która wygrała 3-1. Warto wspomnieć, że najmłodszymi uczestnikami byli chłopcy z Osieka Jasielskiego i Makowisk z rocznika 2010 i 2011. Na koniec turnieju organizatorzy wyłonili najlepszego bramkarza, zawodnika oraz króla strzelców. Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Filip Palcar z Nowego Żmigrodu, natomiast tytuł najlepszego zawodnika Szymon Leśniak z Nienaszowa. Króla strzelców musiał wyłonić dodatkowa seria rzutów karnych, gdyż aż trzech zawodników strzeliło po 14 bramek. Ostatecznie tytuł króla strzelców otrzymał Filip Opałka z Łężyn. Ostateczna klasyfikacje turnieju wygląda tak:

1. SP Łężyny

2. SP Nowy Żmigród II

3. SP Nienaszów

4. SP Nowy Żmigród I

5. SP Krempna

6. SP Makowiska

7. SP Osiek Jasielski

8. SP Kąty

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali napoje i słodkie bułeczki zakupione przez radę rodziców, dyplomy, puchary, medale oraz drobne upominki.  Opiekunami turnieju byli chłopcy z drugiej klasy gimnazjum, którzy organizowali go w ramach projektu gimnazjalnego. Bardzo dziękujemy uczniom i opiekunom za tak liczne przybycie na turniej. Serdecznie zapraszamy na kolejne turnieje organizowane w Nienaszowie.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości