PUCHAR TYMBARKA

O Puchar Tymbarku

zpodworkanastadion

W piątek 4 lipca dwie drużyny UKS "TEMPO" Nienaszów brały udział w powiatowym turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rano na orliku w Jaśle grały drużyny chłopców z rocznika 2007. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny, które rozegrały mecze każdy z każdym. Nasi chłopcy po rezygnacji kilku chłopców na zawody pojechali bez zawodnika rezerwowego i mimo to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W pierwszym meczu po bardzo dobrej grze do przerwy prowadziliśmy 1-0 ale w końcówce meczu brakło sił i to przeciwnicy z UKS 6 Jasło cieszyli się ze zwycięstwa. 2-1. Pozostałe dwa mecze to już nasza duża przewaga i dwa zwycięstwa: 4-2 z SP Szebnie i 10-0 z SP Kołaczyce. Zajęliśmy drugie miejsce w powiecie.  Szkoda straconej szansy - przy pełnym składzie to my mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.      W turnieju zagrali: Hubert Smyka, Hubert Piwowar, Grzegorz Ochałek, Radek Majka, Szymon Miśkowicz i Kacper Żebranowicz. Dziękujemy rodzicom za transport i doping na turnieju.

Po południu w hali sportowej przy Gimnazjum nr. 1 w Jaśle odbył się turniej rocznika 2009. Do turnieju zgłosiły się tylko dwie drużyny więc rozegrano tylko jeden mecz. W meczu tym zmierzyliśmy się z naszym odwiecznym rywalem UKS 6 Jasło. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W piątej minucie meczu pięknym strzałem z dystansu popisał się Hubert Sajdak. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki dając nam prowadzenie 1-0. Taki wynik utrzymał się do przerwy mimo to, że gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Po przerwie w zamieszaniu podbramkowym piłkę w siatce umieszcza Szymek Leśniak i podwyższamy wynik na 2-0. Po kilku minutach po szybkiej akcji Szymka Leśniaka przeciwnicy wbijają sobie bramkę samobujczą i prowadzimy już 3-0. Chwila rozluźnienia skutkuje bramką dla przeciwnika ale końcówka meczu należy do nas. Pięknym strzałem z dystansu popisuje się Konrad Żrebiec ustalając wynik na 4-1. Wygrywamy turniej i uzyskujemy awans na zawody wojewódzkie. Brawo chłopaki. W turnieju grali: Leśniak Szymon, Sajdak Hubert, Sudyka Adrian, Żrebiec Konrad, Palcar Filip, Łajdanowicz Kuba i Kwiatek Filip.

Miło nam poinformować, że dwie nasze drużyny: chłopcy z rocznika 2009 i drużyna dziewcząt z rocznika 2007/8 uzyskały awans do finału wojewódzkiego. Życzymy powodzenia naszym drużynom i trzymamy za nie kciuki w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.