Kolejny sukces rocznika 2009

W niedzielę 19 czerwca braliśmy udział w turnieju rocznika 2009 Śnieżka Cup w Dębicy. Jeszcze rano zastanawialiśmy się czy warto jechać tak daleko bez rezerwowych - choroby wyeliminowały pięciu zawodników. Rodzice jednak jednogłośnie zadecydowali, że się nie poddajemy i walczymy mimo przeciwności. Na miejscu w Dębicy okazało się, że jednak mamy rezerwowego. Organizator zmniejszył ilość zawodników w polu z 6 do 5. W turnieju brało udział 15 drużyn z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po pięć zespołów. Pierwszy mecz w grupie gramy z drużyną Piłkarskie Nadzieje Mielec, Był to mecz do jednej bramki. Nasz bramkarz nie miał żadnej interwencji a w ataku okazji nie marnował Szymon Leśniak strzelec wszystkich bramek. Mecz kończy się naszą wygraną 3-0. Drugi mecz gramy z UKS 6 Jasło. Ten mecz również toczy się pod nasze dyktando lecz marnujemy wiele okazji strzeleckich. W drugiej połowie Szymek strzela bramkę i wygrywamy 1-0. Dwa wygrane przez nas mecze trochę uśpiły naszą czujność i w meczu z DAP Dębica szybko tracimy bramkę. Ruszamy do ataku i zdobywamy bramkę ale przeciwnicy wyprowadzają dwie kontry i strzelają dwie. To był najsłabszy nasz mecz w turnieju - przegrywamy 1-3 ale nie tracimy szans na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Ostatni nasz przeciwnik w grupie to Piast Skawina. Aby zając pierwsze miejsce musimy ten mecz wygrać. Zmotywowani i pełni zapału przystępujemy do tego meczu. W pierwszej połowie strzałem z połowy boiska bramkę zdobywa Hubert Sajdak. W drugiej części meczu niezawodny Szymek Leśniak zdobywa jeszcze trzy bramki i ten bardzo ważny mecz wygrywamy zdecydowanie 4-0. Zajmujemy pierwsze miejsce w grupie A i czekają nas jeszcze mecze ze zwycięscami grupy B - MOSiR Mielec i C - Beniaminek Krosno. Pierwszy mecz finałowy gramy z Beniaminkiem Krosno. Po ostatniej porażce w Lesku 4-0 nastawiamy się na obronę i szybkie kontry. Mecz ten można porównać do meczu Polska - Niemcy na Mistrzostwach Europy we Francj. Beniaminek przeważa ale to my mamy lepsze sytuacje strzeleckie lecz ich nie wykorzystujemy. Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentowali się bramkarze obu drużyn. Mecz kończy się remisem 0-0. Ostatni mecz turnieju gramy z MOSiR Mielec. Mecz bardzo wyrównany i zacięty. Już się wydawało, że bedzie kolejny bezbramkowy remis gdy zawodnikowi z Mielca wychodzi strzał z 20 metrów pod poprzeczkę.  W tej kategori wiekowej przy wzroście bramkarzy to pewna bramka. W ostatniej minucie mamy jeszcze swoją okazję na zdobycie bramki wyrównującej lecz bramkarz przeciwnika okazał się szybszy i wybił piłkę. Mecz przegrywamy 0-1 i o zajętym miejscu decydować będzie ostatni mecz pomiędzy Beniaminkiem Krosno i MOSiR Mielec. Przez większą część meczu gdy wygrywał MOSiR Mielec byliśmy wirtualnie na drugim miejscu w turnieju. Niestety dla nas w końcówce Beniaminek strzela bramkę i mecz kończy się rezultatem 2-1 dla Mielca. Mamy tyle samo punktów co Beniaminek lecz oni mają jedną bramkę strzeloną więcej. Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. MOSiR Mielec

2. Beniaminek Krosno

3. UKS "TEMPO" Nienaszów

4. Piast Skawina

5. Siarka Tarnobrzeg

6. Igloopol Dębica

7. AP Stalowa Wola

8. DAP Dębica

9. LUKS Skrzyszów

10. Stal Mielec II

11. UKS 6 Jasło

12. Stal Mielec I

13. Sokoliki Stary Sącz

14. PN Mielec

15. TEAM Przecław

W turnieju brali udział: Leśniak Szymon, Sajdak Hubert, Palcar Filip, Sudyka Adrian, Żrebiec Konrad, Kiełtyka Zosia i Najba Gabriel. Pochwała za zaangażowanie i wolę walki należy się wszystkim zawodnikom - brawo. Organizatorzy nagrodzili statuetką dla najlepszego zawodnika Szymka Leśniaka strzelca 8 bramek. Z Dębicy przywozimy ogromny bagaż doświadczeń, solidną dawkę adrenaliny  i puchar za trzecie miejsce. Tylko się cieszyć, że mogliśmy się sprawdzić z takimi mocnymi zespołami. Z mocnym rywalem, który potrafi grać w piłkę i przy tym jest mocny fizycznie, psychicznie, twardy, nieustępliwy liczą się szczegóły, detale i charakter!   Tylko wtedy mamy pełen obraz w jakim jesteśmy miejscu, tylko wtedy możemy podpatrywać lepszych od siebie i wyciągać ważne wnioski. Już za dwa tygodnie kolejny bardzo trudny turniej. Będzie się działo!